Infraraudonųjų spindulių terapija

Home

Infraraudonųjų spindulių terapija

Infraraudonųjų spindulių terapija

[vc_row][vc_column css_animation=“fadeIn“][vc_column_text el_class=“textblock“]

Didžiausias infraraudonųjų spindulių šaltinis yra saulė. Jie sudaro apie 80 proc. visų saulės skleidžiamų spindulių (be jų, saulė dar skleidžia daug matomo spektro spindulių bei mūsų odą deginančių ultravioletinių UV spindulių).

Infraraudonųjų spindulių mes nematome, tačiau jaučiame juos kaip šilumą. Ši šiluma – tai natūraliausia ir saugiausia šildymo forma žemėje, būtina žmogui bei visiems gyviems sutvėrimams pasaulyje. Tačiau infraraudonųjų spindulių energija yra ne tik saugi, bet ir labai naudinga žmogaus organizmui. Šis faktas buvo pastebėtas labai seniai. Kinijoje infraraudonieji spinduliai pradėti naudoti gydymui 5000 – 3000 m. prieš Kristaus gimimą. Gydymas rankos prisilietimu ir yra iš dalies paremtas natūralaus infraraudonojo spinduliavimo gydomuoju poveikiu, kurį skleidžia žmogaus kūnas.

Kaip infraraudonieji spinduliai veikia?

Stiprus infraraudonųjų spindulių poveikis paremtas tuo, kad jie yra tiksliai pritaikyti žmogaus kūnui ir į audinius prasiskverbia labai giliai (3–7 cm), darydami jiems didžiulį poveikį. Žmogaus kūnas absorbuoja apie 93 proc. jų skleidžiamos šilumos. Kai infraraudonieji spinduliai įsiskverbia per odą į poodinius audinius, jie iš šviesos energijos pavirsta šilumine energija. O ji giliuosiuose audinių sluoksniuose lemia tai, kad pradeda plėstis kraujagyslės ir smulkiosios jų dalys – kapiliarai. Tokiu būdu yra stimuliuojama visa kraujo apykaita, pagreitėja kraujo tėkmė, o kartu ir deguonies pernešimas į audinius. Beto, audiniuose susidariusios šilumos įtakoje atsiveria poros, kūnas ima tartum giliau kvėpuoti, prakaituoti, tokiu būdu per odą atsikratydamas toksinų ir medžiagų apykaitos atliekų – vadinamųjų šlakų, susikaupusių organizme dėl užterštos aplinkos ir nekokybiško maisto.

Kai kurie gydytojai teigia, jog sveikam organizmui, tam, kad jis apsivalytų, jokių papildomų detoksikacijų nereikia. Tačiau kas iš mūsų šiandien gali pasigirti visiškai sveiku organizmu? O tam ir reikalingos visokios terapijos, iš kurių viena – infraraudonųjų spindulių terapija.

Gydo nuo įvairių ligų.

Įdomu tai, kad apie infraraudonuosius spindulius palankiai atsiliepia tiek tradicinės, tiek alternatyvios medicinos gydytojai. Medicinoje plačiai taikomos infraraudonųjų spindulių lempos, čiužiniai, diržai, saunos ir kitokie prietaisai, kurie padeda žmonėms, kenčiantiems nuo artrito, sąnarių skausmo, sustingusių raumenų, sausgyslių ir raiščių sužeidimų, nemigos bei kitų negalavimų.

Tačiau naudojantis infraraudonųjų spindulių prietaisais greito efekto nereikia tikėtis. Geriausių rezultatų sulaukiama, kai infraraudonųjų spindulių terapija taikoma ilgesnį laiką. Reguliariai masažuojantis, infraraudonųjų spindulių šiluma pagreitina organizmo regeneracinius procesus, stiprina organizmo imunitetą, jau nekalbant apie malonų kasdieninį atsipalaidavimą po streso. Seniai nebe naujiena, kad būtent stresas yra daugelio ligų priežastis. Deja, kol kas žmonės į tai nepakankamai rimtai žiūri.

Tačiau infraraudonųjų spindulių poveikis tai nėra vien poveikis sąnariams arba raumenims. Gydytojai teigia, kad pagerindami kraujotaką šie spinduliai pagerina ir smegenų darbą, medžiagų apykaitą, normalizuoja kraujo klampumą, sumažina trombų atsiradimą kraujagyslėse, pagreitina žaizdų gijimą, palaiko organizmo nervinės savireguliacijos procesus ir t.t. Be to, šių spindulių poveikis gerina širdies ir kitų organų darbą. Taip pat jie slopina įvairių nuodingų medžiagų, netgi gama spinduliavimo poveikį, nes stiprina nespecifinį imunitetą šiems toksinams. Taip pat skatina organizmo valymosi procesus virusinių ir bakterinių ligų atvejais.

Kaip teigia medicinos ekspertai, infraraudonųjų spindulių pritaikymas yra labai platus. Jie padeda ir esant antsvoriui, sergant inkstų, peršalimo ligomis, nusideginus ar sergant odos ligomis. Žodžiu – visur, kur geresnių rezultatų sulaukiama pagerėjus kraujo cirkuliacijai. Įdomu dar ir tai, jog nuolat naudojant šių spindulių terapiją sulėtėja senatviniai procesai.

Remtasi: „Infrared Therapy – Time to heal“, „7 Miracle Benefits of Infrared Therapie“ (www.quora.com).

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]