Gydomasis masažas
[vc_row css_animation=“none“][vc_column][vc_column_text css_animation=“fadeIn“ el_class=“textblock“]
Gydomasis masažas – tai laiko patikrintas, veiksmingas gydymo metodas, kuris jau daugiau nei šimtas metų yra plačiai praktikuojamas visame pasaulyje, gydant įvairius negalavimus, sutrikimus ir jų pasekmes. Jis turi savo metodiką ir atlikimo taisykles, atliekamas taikant įvairias technikas, turi platų indikacijų spektrą ir visai nedaug kontraindikacijų. Priklausomai nuo ligos pobūdžio, rūšies ir sunkumo, gydomasis masažas gali būti taikomas kaip savarankiškas ir kaip papildomas gydymo metodas arba kompleksinio gydymo elementas. Beto, gydomasis masažas yra nepakeičiama reabilitacijos dalis, nes yra efektyvi priemonė, padedanti atkurti normalią organizmo būklę po traumos ar ligos.
Prieš kreipdamiesi dėl gydomojo masažo procedūrų, reikia žinoti keletą taisyklių.
Ši masažo rūšis negali būti naudojama be išankstinės konsultacijos su gydytoju ar kvalifikuotu masažuotoju ir jo konkrečių paskyrimų. Tai nėra savigydos būdas, o rimta procedūra, kuri, atliekant ją teisingai, bus naudinga, o neteisingai – sukels žalą organizmui, net gali pabloginti paciento būklę.
Gydomasis masažas – tai visada procedūrų kursas, todėl nereikėtų tikėtis, kad po pirmosios procedūros ar vieno seanso visi negalavimai staiga dings. Vidutiniškai skiriamos dešimt ar net penkiolika procedūrų. Seansų trukmę ir dažnumą nustato specialistas. Seanso trukmė priklauso nuo ligos pobūdžio ir sunkumo. Kai kuriais atvejais, gydomasis masažas atliekamas kiekvieną dieną, kitais – gydymas gali trukti kelias savaites ar net mėnesius. Atliekant gydomąjį masažą būtinas individualus požiūris į kiekvieną pacientą. Turi būti atsižvelgiama į amžių, bendrą organizmo būklę, diagnozę ar išvadą apie paciento sveikatos sutrikimą dėl kurio jis kreipėsi.
Kada skiriamas gydomasis masažas?
Kaip jau buvo minėta anksčiau, gydomasis masažas turėtų būti skiriamas tik gydytojo ar kito kvalifikuoto specialisto, atsižvelgiant į paciento būklę ir esamą susirgimą. Šis gydymo būdas beveik neturi apribojimų jo taikymui. Jo veiksmingumas yra įrodytas šiais atvejais:
Ką reikia žinoti pacientui atėjus į gydomojo masažo seansą?
Yra keletas patarimų, kurie padės masažo procedūrai tapti maksimaliai veiksmingai ir naudingai:
Ar yra kokių nors gydomojo masažo kontraindikacijų ?
Gydomojo masažo kontraindikacijų yra daugiau, nei taikant klasikinį arba, pavyzdžiui, kosmetinį masažą. Kitų rūšių masažai atliekami žmonėms ne negalavimų pašalinimui, o profilaktiškai, ligų prevencijai, bendros organizmo būklės stiprinimui ir šalinant nežymius sveikatos sutrikimus. Kadangi gydomieji masažai atliekami sergantiems žmonėms, todėl gydymas turėtų būti ypač atsargus, kad nepakenktų, o padėtų pacientui.
Gydomieji masažai negali būti taikomi šiais atvejais:
Taip pat nerekomenduojama atlikti gydomojo masažo, jei gydytojas nenustatė tikslios diagnozės. Jei pacientas turi tam tikros ligos simptomus, vistiek būtinai reikia atlikti visus tyrimus ir sulaukti tyrimų rezultatų.
Laikinosios kontraindikacijos gydomajam masažui.
Medicinos praktikoje yra tokia sąvoka, kaip „laikinosios kontraindikacijos“. Tai reiškia, kad gydomojo masažo nerekomenduojama atlikti kai kurių ligų gydymui tam tikrą laikotarpį. Pavyzdžiui, gydytojai nepataria atlikti gydomojo masažo nėščioms moterims, nes egzistuoja persileidimo ar komplikacijų rizika. Beto, neverta atlikti šios procedūros iš karto po gimdymo, ir po įvairių chirurginių ir ginekologinių intervencijų, kad neprasidėtų vidinis kraujavimas. Tačiau, kai visos „kliūtys“ yra pašalintos, pacientui, esant reikalui vėl gali būti atliekamas gydomasis masažas. Žinoma, geriau apskritai nesirgti. Tačiau, jei gydymas būtinas, neverta pamiršti tokio paprasto, bet gana rezultatyvaus ir veiksmingo terapijos būdo, kaip gydomasis masažas.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
2017 by Tomas Raf (Beauty Pack Theme)